Zwalczanie pluskiew

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Jakie metody zwalczania pluskiew stosujemy?
 3. Co należy zrobić po wykonanym odpluskwianiu?
 4. Dlaczego powinni Państwo wybrać naszą firmę do usuwania pluskiew?

Wstęp

Pluskwy to coraz częstszy problem. Często kojarzymy je z zaniedbaniem, brudem, brakiem higieny, ale jest to mylne przekonanie, a szkodniki mogą pojawić się w domu każdego z nas. Zwalczanie pluskwy domowej nie jest zajęciem prostym i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz profesjonalnych środków. Zachęceni licznymi reklamami w przypadku pojawienia się pluskiew, kupujemy preparaty przeznaczone do dezynsekcji dostępne powszechnie w supermarketach. Niestety środki w nich zawarte są przestarzałe, działają krótkotrwale, problem po jakimś czasie wraca, a my i tak musimy skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy.

zwalczanie plusk w dobrzesprzatamy

Jakie metody zwalczania pluskiew stosujemy?

Istnieje wiele metod zwalczania tych szkodników. W naszej firmie stosujemy własnoręcznie opracowaną metodę dezynsekcji opartą na naszym doświadczeniu oraz najlepszych środkach dostępnych na rynku. Bazujemy na popularnej metodzie ULV, czyli zamgławianiu termicznym oraz ultraobjętościowym (ang. ultra low volume). Jest to popularna metoda wykorzystująca zamgławiacz ULV, który jest generatorem „zimnej mgły” wytwarzającej mikroskopijne krople o wielkości 20 mikronów, dzięki czemu preparat dociera do każdych zakamarków. Dla większej skuteczności wykonujemy 3 zamgławiania w odstępach 2-tygodniowych, każda seria innym środkiem chemicznym. Do generowania mgły używamy wyłącznie preparatów biodegradowalnych. Dodatkowo stosujemy wentylatory, które odpowiednio rozmieszczone w pomieszczeniu, rozprowadzają substancje owadobójcze równomiernie, nawet w trudno dostępne miejsca jak szpary w podłodze, czy przestrzenie za meblami. Pluskwy łatwo przemieszczają się między mieszkaniami, przechodząc przez otwory wentylacyjne lub rury. Aby uniknąć takiej sytuacji zabezpieczamy wszelkie miejsca, gdzie pluskwy mogą przejść między lokalami. Dla jeszcze większej efektywności „zabiegu”, przy ostatniej wizycie zabezpieczamy miejsca niedostępne preparatem w proszku, wdmuchując go specjalnym urządzeniem.

Tak jak było wspomniane wyżej istnieje wiele metod zwalczających pluskwy. Są to m.in.:

 • wymrażanie pasożytów suchym lodem do temperatury -78st.C – ta popularna metoda polega na zastosowaniu urządzenia generującego suchy lód o temperaturze -78st.C. Metoda pomimo swoich zalet, posiada jednak jedną istotną wadę. Może być nieskuteczna, gdy pluskwy znajdują się w naszym domu np. pod parkietem lub innym trudno dostępnym miejscu, co zdarza się często. Wtedy w tych miejscach nie będzie możliwe osiągnięcie pożądanej temperatury -78St. C i nie zdołamy usunąć kryjących się tam pluskiew i ich larw, a problem na pewno powróci.
 • ogrzewanie pomieszczeń do temperatury powyżej 65st. C - tak jak w przypadku metody opisanej wyżej pozornie ogrzanie do tak dużej temperatury wydaje się być doskonałym sposobem. Jednak nie mamy pewności czy we wszystkich miejscach została osiągnięta pożądana temperatura. Jeśli nie, co często się zdarza pluskwy nie zostaną doszczętnie usunięte, a my wkrótce znów dostrzeżemy w naszym domu niepożądanych lokatorów.
 • miejscowe ogrzewanie parą wodną z wykorzystaniem steamerów parowych- tutaj również występuje problem z osiągnięciem wymaganej temperatury, a tym samym wątpliwa skuteczność.
 • metoda oprysku – polega na rozpylaniu płynu z insektycydem. Minusem tej metody jest to, że powstałe podczas rozpylani środka z atomizera krople są zbyt duże i szybko opadają. Tym samym nie są równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu i nawet stosowanie wentylatorów nie spowoduje, że krople insektycydu dotrą w trudno dostępne miejsca.

Jak należy przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Odpowiednie przygotowanie przez Państwa jest niezbędne do szybkiego i skutecznego usuwania pluskiew. Należy:

 • odsunąć meble od ściany na odległość kilkunastu centymetrów
 • zdjąć z łóżek i schować wszelkie koce, narzuty, prześcieradła, poduszki oraz kołdry
 • pluszowe zabawki dziecka umieścić w workach foliowych
 • spakować kosmetyki przybory higieniczne do worków foliowych
 • BEZWZGLĘDNIE zabezpieczyć wszelkie produkty spożywcze.

Co należy zrobić po wykonanym odpluskwianiu?


Po wykonanej dezynsekcji pluskiew należy wykonać kilka czynności:

 • pomieszczenie wietrzymy przez około 3 godziny
 • myjemy wszystkie stoły, blaty i inne powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością
 • poszewki, poduszki, kołdry czy koce pierzemy w pralce w temperaturze 60 st.C
 • materiałowe części łóżek, sof oraz foteli przecieramy wilgotną szmatką
 • nie zmywamy środka do dezynsekcji z wszelkich powierzchni nie mających kontaktu z żywnością np. podłogi,szafki, okna, parapety itp. Zwiększy to skuteczność „zabiegu”.

Dlaczego powinni Państwo wybrać naszą firmę do usuwania pluskiew?

 • stosujemy najlepszą metodę dostępną na rynku dodatkowo zmodyfikowaną przez naszych specjalistów, aby działała jeszcze lepiej i skuteczniej
 • pluskwy są bardzo odporne na insektycydy. Wykonujemy serię 3 dezynsekcji w optymalnych odstępach. Każda jest wykonywana innym silnym środkiem owadobójczym, aby zwiększyć skuteczność zwalczania pluskiew. Przy tym nasze środki są biodegradowalne i mogą być bezpiecznie stosowane w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają dzieci np. żłobki czy przedszkola
 • wykonujemy usługi w każdym obiekcie
 • wystawiamy po każdej usłudze FV, protokół zabiegu z wyszczególnieniem zastosowanych środków
 • po każdej usłudze przysługuje 6 miesięcy pisemnej gwarancji
 • jesteśmy elastyczni, dostosujemy porę i czas zabiegu według Państwa preferencji
 • ATRAKCYJNA CENA! Za 3 wizyty zapłacą Państwo od 550 zł, ale w zależności od zakresu usług oraz powierzchni lokalu cena może ulec zmianie. W konkurencyjnych firmach w tej samie cenie mają Państwo tylko 2 „zabiegi”.