Mrowki Lasius niger z robotnicami

Mrówki

Spis treści

 1. Sposoby walki z mrówkami

Mrówki w domu – przedstawiamy pomysły na ich pozbycie się! Mrówki w domu, to temat który potrafi powracać do nas każdej wiosny. Jeśli nasze mieszkanie lub dom jest źle zabezpieczone, mrówki znajdą swoją drogę do kuchni w poszukiwaniu smakołyków, które będą dla nich warte każdej ingerencji w naszym mieszkaniu.
Pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi nam do głowy to oczywiście środki owadobójcze. Niestety one z zasady są bardzo szkodliwe zarówno dla nas, jak i dla naszych najbliższych (w tym także zwierząt). Warto zwrócić uwagę na to już w samym sklepie, gdzie producenci stanowczo zalecają otwarcie okien i opuszczenie pomieszczeń, w których stosowane są ich produkty. Dziś jednak opowiemy nieco więcej na temat alternatywnych metod związanych z pozbyciem się mrówek z przestrzeni kuchennej jak i łazienkowej. Znajdziemy domowe i równie skuteczne sposoby, które możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, w którym widzimy zwiększoną aktywność mrówek Zapraszamy do zapoznania się z naszą dzisiejszą publikacją!

 • Sok z cytryny – bardzo skuteczny sposób na mrówki w domu
 • Czy wiedzieliście Państwo, że sok z cytryny, który często mamy w domu, można wykorzystać do walki z mrówkami? Kwaśny smak i zapach który generuje owoc, odstrasza w bardzo mocny sposób mrówki i pozwala nam na pozbycie się nieproszonych gości w naszej kuchni. Problemem tego rozwiązania jest krótki czas działania, dlatego aby forma była skuteczna, należy codziennie przygotowywać świeżą cytrynę w newralgicznych miejscach, dzięki czemu mrówki będą skutecznie odstraszone.
  Jak dokładnie powinien wyglądać nasz preparat? Wyciskamy sok ze świeżej cytryny i rozcieńczamy go ze szklanką wody. Całość przelewamy do spryskiwacza i bardzo mocno opryskujemy wszystkie miejsca, które odwiedzane są przez mrówki.

 • Woda z czosnkiem – alternatywa, jeśli w kuchni brak nam cytryny
 • Jeśli nie mamy w domu cytryny, nic nie szkodzi. Innym składnikiem, który bardzo dobrze poradzi sobie z mrówkami jest oczywiście znany już od lat w tym zastosowaniu czosnek. Czosnek ma zdecydowanie mocny zapach o czym przekonujemy się sami, jedząc potrawy bądź sosy z użyciem świeżego czosnku. Nie inaczej jest z mrówkami, które również bardzo mocno odczuwają czosnek, dzięki czemu bardzo skutecznie odstrasza on mrówki w naszym domu. W tym wypadku nasza mikstura będzie zgoła inna od tej, którą opisywaliśmy w pierwszym rozwiązaniu. Tym razem obieramy czosnek (nie musi być świeży), mając kilka ząbków wrzucamy je do słoika, zalewamy wodą i odstawiamy na 24 godziny.
  Po odstaniu naszej mikstury, przelewamy ją do garnka i gotujemy ją na wolnym ogniu przez około kwadrans czasu. Kiedy nasza mikstura przestygnie, znów przelewamy ją do spryskiwacza i spryskujemy obszary, które mrówki upodobały sobie najbardziej. Im mocniej spryskamy, tym lepszy będzie efekt końcowy.

 • Skóra od pomarańczy – kolejna metoda na mrówki, która działa.
 • Skoro kwaśna cytryna radzi sobie z mrówkami, można domyślać się, że skóra od pomarańczy także będzie skutecznym środkiem na mrówki. Tak też jest i w praktyce, ponieważ sładniki, które zawiera wspomniana skóra od pomarańczy, jest dla mrówek bardzo toksyczna.
  Metoda jest bardzo prosta. Wystarczy pociąć skórkę pomarańczy na małe kawałeczki, bądź zetrzeć ją na tarce. Następnie rozsypujemy skórkę tam, gdzie na ogół pojawiają się mrówki. Ciekawostką jest fakt, że pierw owady zaniosą skórkę do gniazda, przez co możemy skuteczniej pozbyć się całego mrowiska. Jest to rozwiązanie, które możemy stosować jednocześnie ze sposobem pierwszym i drugim. W połączeniu może okazać się to rozwiązanie, które już po razie sprawi, że pozbędziemy się mrówek na stałe.

 • Ziarna ryżu – kolejny składnik, który pozwoli pozbyć się mrówek
 • Jest to kolejne, bardzo proste, aczkolwiek skuteczne rozwiązanie przy problemie z mrówkami. Podobnie jak w poprzednim wypadku, mrówki bardzo chętnie zabiorą ziarnka ryżu do swojego mrowiska. Jeśli chodzi o sam ryż, ten zacznie z czasem fermentować i pokryje go pleśń, która stanie się dla mrówek bardzo toksyczna. Skutkiem tego, owa pleśń będzie w stanie uszkodzić całe mrowisko, które nie będzie miało szans właśnie z nią.

 • Drożdże – szybki i wygodny sposób na mrówki
 • Według wielu osób, to właśnie drożdże są najlepszym sposobem na mrówki w kuchni. Dzieje się tak, ponieważ mrówki bardzo chętnie łaszą się na drożdże, które będą zabierać w pierwszej kolejności. Tym samym my, możemy wykorzystać ich apetyt i skonstruować miksutrę, która wytępi skutecznie mrówki z naszej kuchni bądź innych pomieszczeń w domu.
  Wystarczy zmieszać 100 gramów suchych drożdży i 100 gramów cukry. Wszystko zalejemy litrem wody i mamy gotową miksturę. Mieszanka powinna odczekać około godziny czasy. Po takim czasie rozlewamy wodę do mniejszych pojemników i stawiamy w miejscach, które są miejscem wędrówek mrówek w naszym domu.
  Jak widać przy pomocy składników kuchennych możemy bez problemu rozprawić się z mrówkami w naszym domu. Wystarczy posiadać proste produkty, które na ogół są dostępne pod ręką. Dzięki nim możemy bez problemu załatwić mrówki na wiele sposobów, dzięki czemu szybko nie zobaczymy ich z powrotem w naszym domu!

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}